تاریخ شمسی :
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
شما کاربر میهمان هستید، لطفا وارد شوید

استفاده گسترده از فولاد ضد زنگ حاوی نیکل

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استفاده گسترده از فولاد ضد زنگ حاوی نیکل در موزه هنرهای معاصر(چین)

موزه هنرهای معاصر و نمایشگاه طراحی با نیکل

ساختمان موزه هنرهای معاصر و نمایشگاه طراحی به عنوان رویداد بعدی برجسته معماری جهان در منطقه فرهنگی احیا شده Futian در شهر شنزن چین برگزار می شود.

ساختمان هفت طبقه دارای233447مترمربع مساحت به کار رفته در نما و 861112 مترمربع وسعت کف با طراحی جهانی و سازگاربا محیط زیست اش  که در آن استفاده فراوانی از فولاد ضد زنگ آبکاری شده با نیکل شده است خیره کننده است. این ساختمان توسط یک شرکت معماری از وینCoop Himmelb(l)au طراحی شده است. این ساختمان هم افزایی های دو انستیتوی مستقل از هم یعنی موزه هنرهای معاصر و نمایشگاه طراحی را به عنوان مکانی برای ملاقات های فرهنگی و جایی برای نمایش آثار معماری با هم ادغام میکند. در حالی که هر دو موزه به عنوان موجودیتی جداگانه برای برجسته کردن کارکردهای منحصر بفردشان طراحی شده اند، این انستیتوها در بدنه ای یکپارچه پوشیده شده با نمای خارجی چندمنظوره ای یکی شده اند.

نمای خیره کننده موزه به لحاظ ساختاری مستقل از ساختمان اصلی است و طراحی شفاف/سوگذران آن چشم انداز بی نظیری از نمای شهری را از درون فضای وسیع و بدون ستون نمایشگاه به بازدیدکنندگان پیشکش میکند. این ویژگی های طراحی با استفاده از ترکیب شیشه با پوسته 51% پرفراژ شده ( نوع 316L (UNS S31603)، پنل های فولادی ضد زنگ ) حاصل شده است.

همچنین سقف موزه که تا ارتفاع 40 متر میرسد طوری طراحی شده است که با فیلتر کردن نور طبیعی از به طور کارآمد انرژی آن را دریافت می کند و نیاز به روشنایی  مصنوعی درفضاهای نمایشگاه ها را کاهش می دهد. پنل های محکم 3 میلی متری نوع 316L پردازش شده با مهره های شیشه ای فولاد ضد زنگ در ساختن سقف به کار رفته است و همچنین در سایبان خروجی ها و ورودی بزرگ به نمایش گذاشته شده است.

پنل از جنس فولاد ضد زنگ حاوی نیکل، مساحت کل 40000مترمربع را می پوشاند و خاص بودنش به خاطر مقاومت در برابر خوردگی آن، کیفیت بالای سطح و ویژگی های منعکس کننده نوراست.

داخل ساختمان فولاد ضد زنگ نوع 304L (UNS S30403) به طور گسترده ای در روکش های فلزی پله ها، رمپ ها، پل ها و نیز سردرمرتبط کننده فضاهای نمایشگاههای دو موزه  که ابر (cloud)نامیده شده است.

ابر (cloud)

ابر(cloud) در دهلیز مرکزی ساختمان به عنوان اثر معماری چشمگیری به نمایش گذاشته شده است. طراحی و شکل پیچیده ابر (cloud) با الهام از مجسمه Sleeping Muse اثرConstantin Brancusi و اقمار مریخ از حدود 387 تن پنل  فولادی ضد زنگ نوع 304L  که تشکیل دهنده روکش بیرونی اند ساخته شده است. پنل ها جلا داده شده اند تا سطحی همگن و دارای اثری آینه مانند بدست آید که به معنای واقعی روح موزه را از طریق حرکات بازدیدکنندگاه، نورها و رنگ ها منعکس میکند. در ساخت ابر(cloud) ازتکنولوژی رباتیک برای تولید، نصب، جوش و پرداختن پوسته بیرونی استفاده شده است. به گفته معمار آن ترکیبی از ساخت روباتیک با چاپ سه بعدی امکان آزادی و انعطاف پذیری بیشتری را در طراحی ساختاری و زیبایی شناسی آن فراهم کرده است.

 

مرجع پویاب فلز
www.pouyabfelez.com

خواندن 12 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 دی 1396 10:13

ارتباط با خانه آبکار

آدرس: ایران سرای من است 

دبیرخانه : 02165735158
 مدیرکل : 09021795902

لینک های مفید

  • انجمن صنایع آبکاری ایران
  • اتحادیه انجمن های مهندسی و علم مواد
  • نشریه صنعت آبکاری 
  • نشریه پوشش های سطحی
  • انجمن علوم و تکنولوژی سطح
  • انجمن خوردگی ایران
طراحی و اجرا : وب نگاران