تاریخ شمسی :
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
شما کاربر میهمان هستید، لطفا وارد شوید

نیکل در حرکت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نیکل در حرکت

در دنیای امروز حمل و نقل خوب و کارآمد/مقرون به صرفه چه برای انتقال کالا و مواد اولیه چه برای انتقال مردم بسیار ضروری است. همان طور که جمعیت در حال افزایش است تقاضا برای حمل و نقل از حدود 50 میلیارد در سال 2015 تا حدود 120 میلیارد تا سال 2050.

تصور روشی برای حمل و نقل بدون به کار بردن نیکل یا آلیاژهای نیکل دشوار است. اتومبیل ها و کامیون ها، حمل و نقل ریلی، کشتی ها یا هواپیماها و حتی دوچرخه ها همگی از بسیاری ازمزیت های نیکل و آلیاژهای آبکاری شده  با  نیکل بهره می برند. برای مثال  فولاد  ضد زنگ نوع 304 و  نیکل آهن (36% Ni) برای حمل و نقل دریایی گاز طبیعی مایع شده استفاده می شوندزیرا انعطاف پذیری خود را در دمای بسیار پایین گاز(-163°C) حفظ می کنند. فولاد ضد زنگ نوع 304 برای واگن های خط آهن مقاومت در برابر خوردگی، خواص فوق العاده جذب انرژی و استحکام در برابر وزن تحت فشار را به ارمغان می آورد. به علاوه در جو زمین سوپر آلیاژ نیکل اصطحکام و دوام ضروری را برای اجزای موتور فراهم میکند در حالی که در خودرو کاربرد روبه افزایش نیکل در باطری های وسایل نقلیه الکتریکی است.

خودروی سدان مدل 3 تسلا (Tesla) که برای آن بازار گسترده ای پیش بینی می شد و در ژوین 2017 عرضه شد تازه وارد بازار وسایل نقلیه الکتریکی است. مدل 3 جایگزینی ساده تر و کوچکتر برای خودروهای لوکس و گران مدل S و مدل X است. مدل 3 با محدوده 345 کیلومتر با طراحی ماژول جدید متناسب شده است. در حالی که شیمی دقیق عملکرد بالای آبکاری نیکل "سلول 2017" هنوز به رسمیت آشکار نشده بود ، ما می دانیم که آن را در Gigafactory 1 تسلا در ایالت نوادای آمریکا تولید می شده است. به منظور حمایت از میزان تولیدات برنامه ریزی شده تسلا برای 500000 خودرو در سال تا سال 2018،پیش بینی می شود  Gigafactory سالانه باطری های لیتیومی آبکاری شده با نیکل بیشتری نسبت به تولید جهانی در سال 2013 تولید کند.

وسایل حمل ونقل الکترونیکی فقط یک مثالی است از اینکه چطور نیکل برای نوآوری در بخش حمل و نقل کمک میکند. در این شماره از مجله ما نگاهمان را از استفاده نیکل در خودروها فراتر برده و به بررسی کاربردهای نیکل در حرکت از دوچرخه ها تا موشک های فضایی می پردازیم.

مرجع پویاب فلز
www.pouyabfelez.com

خواندن 14 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 دی 1396 10:12

ارتباط با خانه آبکار

آدرس: ایران سرای من است 

دبیرخانه : 02165735158
 مدیرکل : 09021795902

لینک های مفید

  • انجمن صنایع آبکاری ایران
  • اتحادیه انجمن های مهندسی و علم مواد
  • نشریه صنعت آبکاری 
  • نشریه پوشش های سطحی
  • انجمن علوم و تکنولوژی سطح
  • انجمن خوردگی ایران
طراحی و اجرا : وب نگاران